Malažská noc bez překvapení, ve které Bolest a sláva porazil konkurenci. Velký vítěz 34. ročníku Goya Awards si odnáší sedm cen: nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší herec v hlavní roli (Antonio Banderas), Nejlepší herečka ve vedlejší roli (Juliet Serrano), nejlepší původní scénář, nejlepší střih (Teresa Font) a hudba (Alberto Iglesias).
GOYA NEJLEPŠÍ FILM 2020
-Bolest a sláva
– Dokud válka trvá
– Počasí
– Nekonečný příkop
- Co hoří
NEJLEPŠÍ SMĚR
- Pedro Almodóvar (Bolest a sláva)
– Aitor Arregi, Jon Garaño, Jose Mari Goenaga (Nekonečný příkop)
– Oliver Laxe (Co hoří)
– Alejandro Amenábar (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ HEREC
- Antonio Banderas (Bolest a sláva)
– Antonio de la Torre (Nekonečný příkop)
– Karra Elejalde (Dokud válka trvá)
– Luis Tosar (Kdo zabíjí železem)
NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ OSOBA
– Penelope Cruz (Bolest a sláva)
– Greta Fernández (dcera zloděje)
- Belén Cuesta (Nekonečný příkop)
– Marta Nieto (matka)
NEJLEPŠÍ NEJLEPŠÍ HEREC
– Asier Etxeandia (bolest a sláva)
– Leonardo Sbaraglia (Bolest a sláva)
– Luis Callejo (venku)
– Eduard Fernández (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ vedlejší herečka
– Mona Martinez (Sbohem)
– Natalia de Molina (Sbohem)
- Julieta Serrano (Bolest a sláva)
– Nathalie Poza (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ SMĚR NOVINKY
– Salvador Simó (Buñuel v labyrintu želv)
– Galder Gaztelu-Urrutia (Díra)
- Belén Funes (dcera zloděje)
– Aritz Moreno (Výhody cestování vlakem)
NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ SCÉNÁŘ
– Pedro Almodóvar (Bolest a sláva)
– David Desola a Pedro Rivero (The Hole)
– Jose Mari Goenaga a Luiso Berdejo (Nekonečný příkop)
– Alejandro Amenábar a Alejandro Hernández (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ PŘIZPŮSOBENÁ OBRAZOVKA
– Eligio Montero a Salvador Simó (Buñuel v labyrintu želv)
– Benito Zambrano, Daniel Remón a Pablo Remón (venku)
– Isabel Peña a Rodrigo Sorogoyen (matka)
– Javier Gullón (Výhody cestování vlakem)
NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ HUDBA
– Arturo Cardelús (Buñuel v labyrintu želv)
– Alberto Iglesias (Bolest a sláva)
– Pascal Gaigne (Nekonečný příkop)
– Alejandro Amenábar (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ PÍSNIČKA
– Outdoors od Javiera Rubiala (Outdoors)
– Nespatřeni Caroline Pernell, Jussi Ilmari Karvinen (Jussifer), Justin Tranter (Klaus)
– Tam v písku, Toni M. Mir (Innocence)
– Ukolébavka dvou měsíců od Sergia de la Puente (Noc dvou měsíců)
NEJLEPŠÍ REVELAČNÍ HEREC
– Nacho Sánchez (sedmnáct)
– Vicente Vergara (Nekonečný příkop)
– Santi Prego (Dokud válka trvá)
– Enric Auquer (Kdo zabíjí železem)
NEJLEPŠÍ Zjevovací herečka
– Pilar Gómez (Sbohem)
– Carme Arrufat (Nevinnost)
– Benedicta Sánchez (Co hoří)
– Ainhoa Santamaría (dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ SMĚR VÝROBY
– Toni Novella (Bolest a sláva)
– Manolo Limón (venku)
– Ander Sistiaga (Nekonečný příkop)
– Carla Pérez de Albéniz (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ SMĚR FOTOGRAFIE
– José Luis Alcaine (Bolest a sláva)
– Javi Agirre Erauso (Nekonečný příkop)
- Mauro Herce (Co hoří)
– Álex Catalán (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ MONTÁŽ
– Teresa Font (Pain and Glory)
– Laurent Dufreche a Raúl López (Nekonečný příkop)
– Alberto del Campo (matka)
– Carolina Martínez Urbina (Dokud válka trvá)
NEJLEPŠÍ SMĚR UMĚNÍ
– Antxón Gómez (Bolest a sláva)
– Pepe Domínguez (Nekonečný příkop)
– Juan Pedro de Gaspar (Dokud válka trvá)
– Mikel Serrano (Výhody cestování vlakem)
NEJLEPŠÍ NÁVRH KOSTÉMU
– Paola Torres (Bolest a sláva)
– Lourdes Fuentes a Saioa Lara (Nekonečný příkop)
- Sonia Grande (Dokud válka trvá)
– Alberto Valcarcel (Paradise Hills)
NEJLEPŠÍ make-up a kadeřnictví
– Ana Lozano, Sergio Pérez Berbel a Montse Ribé (Bolest a sláva)
– Yolanda Piña, Félix Terrero a Nacho Díaz (Nekonečný příkop)
- Ana López-Puigcerver, Belén López Puigcerver a Nacho Díaz (Dokud válka trvá)
– Karmele Soler a Olga Cruz (Výhody cestování vlakem)
NEJLEPŠÍ ZVUK
– Sergio Bürmann, Pelayo Gutiérrez a Marc Orts (Bolest a sláva)
– Iñaki Díez, Alazne Ameztoy, Xanti Salvador a Nacho Royo-Villanova (Nekonečný příkop)
– Aitor Berenguer a Gabriel Gutiérrez (Dokud válka trvá)
– David Machado, Gabriel Gutiéerez a Yasmina Praderas (Kdo zabíjí železem)
NEJLEPŠÍ ZVLÁŠTNÍ ÚČINKY
- Díra
– Nekonečný příkop
– Dokud válka trvá
– Ztráta východu
NEJLEPŠÍ ANIMAČNÍ FILM
- Buñuel v labyrintu želv od Salvadora Simó
– Elcano a Magellan: první cesta kolem světa od Ángela Alonsa
– Klaus, Sergio Pablos
NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
- Ara Malikian život mezi provazy, Nata Moreno
– Aute portrét, Gaizka Urresti
– Obraz od Andrése Sanze
– Příběhy naší kinematografie, Ana Pérez-Lorente, Antonio Resines
NEJLEPŠÍ IBEROAMERICKÝ FILM
– Spider, Andrés Wood (Chile)
– Probuzení mravenců, Antonella Sudasassi (Kostarika)
- Odysea Giles, Sebastián Borensztein (Argentina)
– Opice, autor Alejandro Landes (Kolumbie)
NEJLEPŠÍ EVROPSKÝ FILM
– Border, Ali Abbasi (Švédsko)
- Les Miserables, Ladj Ly (Francie)
– Portrét ženy v plamenech, Céline Sciamma (Francie)
– Včera, Danny Boyle (UK)
NEJLEPŠÍ KRÁTKÁ FIKCE
- Plavec
- Cizinec
– Maras
- Pobočka Sindria
– Xiao Xian
NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ DOKUMENT
– 2001 bliká ve tmě
- Peklo
– Evropský sen: Srbsko
- Náš život dětí uprchlíků v Evropě
NEJLEPŠÍ ANIMACE KRÁTKÁ
– Strom ztracených duší
– Homomachy
- Madrid2120
– kámen